Spadlý strom zapláli trávu a zablokoval silnici u Otvovic na Kladensku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

11.07.2020 | Otrokovice/ Středočeský kraj
Spadlý strom zapláli trávu a zablokoval silnici u Otvovic na Kladensku

V pátek 10. července dvacet minut po 15. hodině vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Roztoky a dobrovolní hasiči ze Zákolan ke spadlému stromu za výjezdem z Otvovic směrem do Kralup nad Vltavou.

Při silném poryvu větru se vzrostlý akát zlomil a při pádu poškodil elektrické vedení, zároveň zablokoval silnici číslo 101. Elektrický zkrat při tom zapálil křoviny a trávu v příkopu na ploše asi 20 metrů čtverečních.

Hasiči po příjezdu museli použít sněhový přenosný hasicí přístroj pro hašení požárů pod elektrickým napětím. Operační středisko povolalo k události pohotovostní službu rozvodných závodů. Technik po příjezdu odpojil vodiče od napájení. Jednotky pak pokračovaly dohašením porostu pomocí jednoho vodního proudu. Následně strom rozřezaly motorovou pilou na menší kusy a odklidily ze silnice. Po 17. hodině mohl být zásah ukončen.

Video zde :  10.7.2020 - Požár Otvovice

Po dobu zásahu odkláněly dopravu na objízdnou trasu přes obec Holubice dvě hlídky Policie ČR.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje