Středočeští hasiči měli poměrně klidný Štědrý den

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

25.12.2020 |  Středočeský kraj
Středočeští hasiči měli poměrně klidný Štědrý den

Ve čtvrtek 24. prosince přibylo do statistik HZS Středočeského kraje celkem 33 událostí. Z toho bylo jedenáct technických zásahů, kdy hasiči většinou odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy, čtyři dopravní nehody a kromě dalších typových událostí i devět požárů.

K jednomu z nich vyjeli přesně v 16 hodin profesionální hasiči ze stanice Rakovník spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Lužná a Nové Strašecí do rekreační osady Čistý Rybník, která patří pod obec Lužná na Rakovnicku, odkud byl ohlášen požár chaty.

Přestože první jednotka byla na místě po necelých deseti minutách od oznámení události, byla v té době chata už požárem zcela zasažena. Hasiči v dýchací technice nasadili na uhašení ohně čtyři vodní proudy a v 16.45 hodin měli oheň pod kontrolou, velitel zásahu tak mohl operačnímu středisku oznámit lokalizaci. Za další dvě hodiny byl požár zcela zlikvidován. Místní dobrovolné jednotce byla nařízena do 7. hodiny ranní dohlídka nad požářištěm.

Škoda byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele nedbalost. Zraněného majitele chaty si do péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

-o-o-o-o-

K typicky vánočnímu požáru vyjely v půl sedmé večer jednotky HZS Benešov a SDH Benešov do benešovské části Dlouhé Pole, kde podle oznamovatele došlo k požáru vánočního stromku v rodinném domě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se majitelům podařilo vyhodit hořící stromek z okna, čímž zamezili větším škodám. Doutnající stromek hasiči dohasili vysokotlakým vodním proudem. Poté zkontrolovali vnitřek domu termokamerou a přirozeně odvětrali zakouřený prostor otevřenými okny.

Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Příčinou požáru byla neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm.

por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje