Středočeští hasiči ocenili malého hrdinu

09.05.2019
Středočeští hasiči ocenili malého hrdinu
ViewImage-(1).png

Tříapůlletý Mikoláš Kostrhoun spal v ložnici svých rodičů. Uprostřed noci se vzbudil a všiml si, že u sousedů zřejmě hoří. Neváhal ani vteřinu, vzbudil své rodiče a ti následně přivolali hasiče. Díky duchapřítomnosti tohoto malého chlapce nevznikla požárem velká škoda. Malý hrdina se tak zachoval velice zodpovědně.

ViewImage-(15).jpg  ViewImage-(16).jpg

Tato událost samozřejmě nemohla ze strany Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje zůstat bez odezvy, a tak se ve čtvrtek 9. května 2019 příslušníci vypravili do pyšelské školky, kde pro děti připravili ukázku z preventivně výchovného programu Hasík.

ViewImage-(17).jpg

Malí předškoláci se tak mohli důkladněji seznámit s prací hasičů i s tím, co dělat v případě, když zpozorují, že někde hoří. Mnozí z nich odpovídali na zvídavé dotazy příslušníků velice přesně, jelikož v Pyšelích je velmi zakořeněna tradice místního dobrovolného sboru. Děti tak přesně věděly, co mají dělat.

ViewImage-(19).jpg

Na konci setkání bylo dětem, které do té doby netušily, jakého hrdinu mezi sebou mají, vysvětleno, co Mikoláš dokázal a jakým způsobem.

ViewImage-(18).jpg

A aby i on sám si byl vědom toho, jaký dobrý skutek udělal, obdržel od ředitele územního odboru Benešov plk. Ing. Tomáše Horváta, Ph.D., stavebnici a plyšového dráčka Záchranáčka, který mu bude jeho hrdinský čin připomínat.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj