Technická závada na elektroinstalaci způsobila požár podkroví rodinného domu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

07.02.2019
Technická závada na elektroinstalaci způsobila požár podkroví rodinného domu

V noci na 7. února 2019  kolem třetí hodiny přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru podkroví rodinného domu v obci Vraný v okrese Kladno.

stazeny-soubor-(1).png

hasic-aut.jpgNa místo vyjela profesionální jednotka ze stanice Slaný spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Vraný a Klobuky. V rámci mezikrajské spolupráce byla k události také povolána dobrovolná jednotka obce Peruc z Lounska. K zásahu vyrazil i řídící důstojník územního odboru Kladno.

ViewImage-(4).jpg

Po příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že jde o požár pojistkové skříně elektroinstalace, odkud se plameny dostaly přes izolační polystyren na fasádě domu až do podkroví, kde byla ohněm zasažena plocha asi 4x4 metry. V době příjezdu hasičů už nebylo viditelné plamenné hoření, a tak jednotky používaly termokameru, aby odhalily všechna skrytá ohniska a mohly požár zlikvidovat.

zdraviZ.jpgPro majitelku domu, která byla mimo objekt, nechal velitel zásahu z preventivních důvodů přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Po podání kyslíkové terapie ponechali zdravotníci osobu na místě.

Jednotky dále rozebíraly střešní konstrukci z automobilové plošiny, aby mohly dohasit všechny zasažené části krovu. Po zchlazení a úplné likvidaci požáru hasiči znovu místo proměřili termokamerou a následně ještě odvětrali zakouřené prostory pomocí přetlakového ventilátoru. Požár byl zcela zlikvidován krátce po půl šesté.

ViewImage-(5).jpg

penize1.pngŠkoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun, včasným zásahem však hasiči uchránili majetek za jeden a půl milionu. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci v pojistkové skříni.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj