Tragická dopravní nehoda na plzeňské dálnici D5

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

05.05.2022 | D5/ Středočeský kraj
Tragická dopravní nehoda na plzeňské dálnici D5

Ve čtvrtek 5. května v 10:10 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o dopravní nehodě tří nákladních automobilů na devátém kilometru plzeňské dálnice D5 ve směru do Prahy.

Dle oznamovatele se při dopravní nehodě zranilo několik osob, z nichž jedna je v bezvědomí a další zůstala ve vozidle zaklíněna. Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče ze stanice Beroun s dobrovolnou jednotkou obce Rudná.

Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že došlo ke srážce pouze dvou nákladních automobilů a skutečně uvnitř zůstala jedna osoba zaklíněna. Jednotky započaly ve spolupráci se zdravotníky okamžitě s vyprošťováním zraněné pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Ta byla následně předána do péče zdravotnické záchranné služby. U další osoby, která se nacházela mimo vozidlo, byla zahájena resuscitace, která i přes veškerou snahu nebyla úspěšná a lékař zdravotnické záchranné služby mohl pouze konstatovat exitus.

Poté hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny, provedli protipožární opatření na vozidlech a pomohli Policii České republiky se zajištěním místa nehody. K události byla povolána specializovaná vyprošťovací firma, která se zabývala odstraňováním havarovaných vozidel. Dálnice byla po celou dobu zásahu a vyprošťovacích prací ve směru do Prahy uzavřena.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla berounská stanice zálohována dobrovolnou jednotkou Králův Dvůr, která držela pohotovost na vlastní zbrojnici.

por. Ing. Dagmar Zemanová
HZS Středočeského kraje