Tragická dopravní nehoda u Bylan na Kolínsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

31.05.2021 | Bylany/ Středočeský kraj
Tragická dopravní nehoda u Bylan na Kolínsku

Poslední květnovou sobotu necelou hodinu po poledni přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici třetí třídy mezi obcemi Liblice a Bylany nedaleko Českého Brodu.

Oznamovatel uvedl, že osobní automobil narazil bočně do stromu a uvnitř zůstaly zaklíněny osoby. Výzva k výjezdu se rozezněla nejen na stanicích hasičů v Českém Brodě a Kolíně, ale také u dobrovolné jednotky obce Pečky, která je předurčená na zásahy u dopravních nehod.

Českobrodská profesionální jednotka, která dojela na místo jako první, uvedla, že ve vozidle cestovalo pět osob. Dvě z nich byly v době příjezdu hasičů už mimo automobil. Další dva zraněné museli hasiči z vozu vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. U posledního z cestujících byla zranění natolik vážná, že jim na místě podlehl. Přivolaný lékař tak mohl pouze konstatovat exitus. Tři zraněné osoby rozvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnic v Praze a Kolíně sanitními vozy, jednu osobu transportoval do Ústřední vojenské nemocnice vrtulník.

Po vyšetření a zadokumentování nehody dopravní policií hasiči vyprostili tělo usmrcené osoby a následně vytáhli vozidlo zpět na silnici, kde pak pomohli odtahové službě s jeho naložením.

Silnice mezi Bylany do Liblicemi byla po celou dobu zásahu uzavřena, odklon po vedlejších silnicích řídily policejní hlídky.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
 HZS Středočeského kraje