Tragická havárie osobního auta

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

18.09.2023 | Kněžmost/ Středočeský kraj
Tragická havárie osobního auta

Informaci o dopravní nehodě na silnici č. 268 mezi Kněžmostem a Horním Bousovem poblíž odbočky k obci Malobratřice přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje z dispečinku zdravotnické záchranné služby v neděli 17. září v 13.53 hodin. Prvotní informace hovořila o tom, že vozidlo hoří a uvnitř je zaklíněna jedna osoba.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky z hasičské stanice Mnichovo Hradiště a z centrální hasičské stanice Mladá Boleslav a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Kněžmost, která je přeurčena pro zásahy u dopravních nehod.

Hasiči z Kněžmostu dorazili na místo spolu s hasiči z Mnichova Hradiště za devět minut od ohlášení. Po průzkumu bylo upřesněno, že jde o dopravní nehodu jednoho osobního vozidla, které se po střetu se stromem nachází na boku v poli. Při příjezdu hasičů vozidlo nehořelo a v kabině se nacházel zaklíněný řidič, který podle lékaře svým zraněním na místě podlehl. Vrtulník, který byl k nehodě vyslán zdravotnickou záchrannou službou, byl proto odvolán.

Jednotky dále provedly protipožární opatření, natažení vysokotlakého proudu, stabilizaci vozidla a zajistily únik pohonných hmot. Poté spolupracovaly s policií při pořizování dokumentace a vyšetřování nehody. Na pokyn policie pak hasiči vyprostili zesnulou osobu. Během vyšetřování jednotky řídily kyvadlovou dopravu. V průběhu dokumentace dronem byla silnice uzavřena úplně.

Po zadokumentování nehody hasiči odklidili trosky z pole a pomohli naložit vrak vozu na odtahovou službu. Neomezený provoz byl na pozemní komunikaci č. 268 obnoven před 17. hodinou.

Ing. Veronika Švorcová Mocová
HZS Středočeského kraje