Tragická havárie vozidla s následným požárem u Zálezlic

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

29.08.2020 | Zálezlice/ Středočeský kraj
Tragická havárie vozidla s následným požárem u Zálezlic

V pátek 28. srpna krátce po 13. hodině přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o dopravní nehodě na silnici č. 101 u Zálezlic na Mělnicku.

Už první volající uvedl, že osobní automobil po nárazu do stromu začal okamžitě hořet, proto operační důstojník k události vyslal profesionální jednotku z Neratovic spolu s velitelem čety z Mělníka, podnikovou jednotku Aero Vodochody a dobrovolnou jednotku obce Chlumín.

Jako první dorazili na místo chlumínští dobrovolní hasiči, kteří ihned začali vozidlo zcela zachvácené požárem hasit vysokotlakým a jedním C proudem. Uvnitř zůstala po nárazu do silného stromu zaklíněná osoba, které už nedokázali hasiči ani zdravotníci pomoci. Přivolaný vrtulník záchranné služby proto odlétal od nehody prázdný.

Silnice mezi Chlumínem a Hostínem u Vojkovic byla po celou dobu vyšetřování uzavřena policií, která odkláněla veškerou dopravu po vedlejších komunikacích přes okolní obce.

Policie žádá svědky nehody, aby se přihlásili na lince 158!

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje