Tragická nehoda na kolínské silnici

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

16.03.2023 | Břežany/ Středočeský kraj
Tragická nehoda na kolínské silnici

15. března 2023, 17.36 h, I/12 Břežany I (Kolín)

Čelní srážka dvou osobních automobilů uzavřela v podvečer kolínskou silnici u obce Chocenice, která spadá pod Břežany I. Po střetu zůstaly zdemolované vozy vzdálené asi dvě stě metrů od sebe.

Jednu osobu museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického nářadí, pak ji ihned předali zdravotnickým záchranářům k resuscitaci, která ani po dvaceti minutách nebyla úspěšná.

Kromě běžného zajištění vozidel proti vzniku požáru jedno z nich neustále kontrolovali termokamerou, neboť bylo na elektrický pohon. S kolínskými profesionálními hasiči zasahovala u nehody také dobrovolná jednotka obce Pečky, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

Vzhledem k tragickým následkům a delší době vyšetřování byla silnice i po dvou hodinách stále uzavřena, obousměrný odklon přes okolní obce řídily policejní hlídky.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje