Tragická nehoda s následným požárem zablokovala Pražský okruh

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

18.11.2019 | Pražský okruh/ Středočeský kraj
Tragická nehoda s následným požárem zablokovala Pražský okruh
V pondělí 18. listopadu krátce po desáté hodině přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o dopravní nehodě tří nákladních automobilů na Pražském okruhu nedaleko Jesenice ve směru k letišti.

Na místo vyjely profesionální jednotky ze stanic Říčany a Jílové a v rámci mezikrajské výpomoci také jednotky HZS hl. m. Prahy ze stanic Modřany a Chodov.
Po příjezdu k události bylo potvrzeno, že jde o nehodu tří nákladních automobilů, z nichž prostřední byl zasažen požárem. V dalším vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, která svým zraněním na místě podlehla, takže lékař přivolané zdravotnické záchranné služby mohl pouze konstatovat exitus. Další osoba byla zraněna a skončila v péči ZZS. Jako první u nehody zasahovali vojáci Armády ČR, kteří kolem právě projížděli.
Ke zdolání požáru použili hasiči dva C proudy, vysokotlaký proud a pražská jednotka i zařízení Cobra. Vzhledem k tomu, že velitel zásahu požadoval na místo další cisternu, byla povolána také jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Dolní Břežany. Kvůli řádnému dohašení převáženého nákladu bylo rozhodnuto o vyskladnění návěsu zasažené soupravy. Bylo také zapotřebí rozebrat a řádně uhasit všechna skrytá ohniska v nabourané části vozidla.

Pražský okruh ve směru od brněnské dálnice k letišti byl déle než čtyři hodiny uzavřen, objízdná trasa byla vedena pouze pro osobní automobily. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Dopravní nehoda s požárem na Pražském okruhu ... - YouTube
https://www.youtube.com › watch