Tragická nehoda uzavřela brněnskou dálnici u Ostředku směrem do Prahy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

05.07.2021 | Ostředek/ Středočeský kraj
Tragická nehoda uzavřela brněnskou dálnici u Ostředku směrem do Prahy

Informaci o hromadné dopravní nehodě na brněnské dálnici D1 za 36. kilometrem ve směru do Prahy v katastru obce Ostředek přijala tísňová linka středočeských hasičů v neděli 4. července ve čtvrt na dvě odpoledne.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku ze stanice Benešov s rychlým zásahovým automobilem, cisternou a velkým vyprošťovacím automobilem, protože podle volajících byla v hromadné nehodě i nákladní vozidla.

Po příjezdu na místo velitel zásahu upřesnil, že jde o řetězovou nehodu v dojíždějící koloně před omezením u křižovatky Ostředek, kde do sebe narazila celkem čtyři vozidla – autobus, osobní auto, kamion a nákladní automobil. Z účastníků nehody na tom byl nejhůře řidič posledního vozu, který zůstal zaklíněný ve zdemolované kabině. Podle lékaře zdravotnické záchranné služby však utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Hasiči zastavili vyprošťování a přivolaný vrtulník se vrátil na základnu.

Zranění lehčího charakteru utrpěla čtyřčlenná posádka osobní vozu, rodinu se dvěma dětmi převezly k důkladnému vyšetření do nemocnice sanitní vozy. Cestující v autobusu vyvázli z nehody bez újmy na zdraví, náhradní dopravu jim zajistila přepravní společnost.

Po odjezdu sanitek hasiči vyprostili tělo zaklíněného řidiče, které si převzala pohřební služba. Kromě nezbytného protipožární zajištění všech vozidel hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a spolupracovali s policií při vyšetřování události. Následně přejeli k nehodě dvou osobních automobilů, které se střetly nedaleko v křižovatce silnic druhé třídy. Dálnice D1 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování směrem do Prahy uzavřená, provoz se podařilo obnovit až po několika hodinách.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje