Tragická nehoda uzavřela kutnohorskou silnici u Kostelce nad Černými lesy/FOTOGALERIE

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

03.02.2019

Vážná dopravní nehoda osobního vozidla byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena v pátek 1. února 2019 krátce po osmé hodině ranní.

ViewImage-(26).jpg

Operační důstojník k události na silnici č. 2 v okrese Praha-východ vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Říčany a Český Brod, zároveň byl vyhlášen poplach jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Kostelec nad Černými lesy, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod.

ViewImage-(27).jpg

Jako první na místě zasahovala posádka kostelecké zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu hasičů bylo zjištěno, že v osobním vozidle, které se nacházelo mimo komunikaci, cestovala řidička se třemi nezletilými osobami a je nutné celou posádku vyprostit. Hasiči za použití několika sad hydraulického vyprošťovacího zařízení zahájili záchranné práce.

ViewImage-(28).jpg

Po několika minutách se podařilo vyprostit jednoho z cestujících a poté následovalo vyproštění řidičky. U dalších dvou osob konstatoval lékař zdravotnické záchranné služby exitus.

ViewImage-(29).jpg

Těžce zraněná řidička byla letecky transportována do Prahy, druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice pozemní cestou. Hasiči následně zajistili místo nehody a po zadokumentování události kriminální policií byla vyproštěna dvě zbylá těla. Na místo se dostavila také psycholožka HZS Středočeského kraje z důvodu případné potřeby poskytnutí posttraumatické péče.

ViewImage-(30).jpg

Příčiny tragické havárie vyšetřuje Policie ČR. Po celou dobu zásahu byla kutnohorská silnice zcela uzavřena, obnovit provoz se podařilo až po poledni.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS - Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje