Tragický pád malého letadla

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

14.09.2023 | Tlustice/ Středočeský kraj
Tragický pád malého letadla

12. září 2023, 8.58 hodin, Tlustice (Beroun)

Středočeští profesionální hasiči ze stanic v Hořovicích a Berouně vyjeli k ohlášenému pádu malého motorového letadla, které se zřítilo do obydlené části obce Tlustice v těsné blízkosti místního letiště.

mapa.jpg

V troskách letounu byly zaklíněné dvě zraněné osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Následně pomáhali posádkám zdravotnické záchranné služby při resuscitaci. Ta byla asi po čtyřiceti minutách ukončena, pacienti podle lékaře svým zraněním na místě podlehli.

Oba vrtulníky, které byly k letecké nehodě povolány z Prahy a Plzně, odletěly prázdné. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zlikvidovali únik provozních kapalin.

Poté spolupracovali policií a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod při vyšetřování.

Žádné další osoby v souvislosti s touto nehodou zraněné nebyly.

FOTO: HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK