Tragický střet osobního vozidla s nákladním autem

31.05.2018
Tragický střet osobního vozidla s nákladním autem
 kamion2.jpg nehoda.png
Ve středu 30. května 2018, krátce po půl jedenácté byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla na silnici číslo 27 u odbočky k obci Bukov na Rakovnicku.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Rakovník a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Jesenice. První jednotka byla na místě už šest minut od ohlášení události. Velitel zásahu při průzkumu zjistil, že řidič osobního auta utrpěl těžká zranění a byl na místě usmrcen, jeho vážně zraněná spolujezdkyně byla v bezvědomí zaklíněna ve vozidle.

Hasiči společně s posádkou zdravotnické záchranné služby ženu vyprostili, její stav však byl natolik smrt.jpgkritický, že svému zranění i přes veškerou snahu také podlehla. Vrtulník letecké záchranné služby, který byl na místo povolán, se tak vracel zpět na svou základnu prázdný.

q-(1).jpg

Řidič nákladního vozidla vyvázl ze střetu bez újmy na zdraví. Hasiči po zadokumentování nehody kriminální policií vyprostili tělo řidiče a následně uklidili komunikaci, která byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena.

qw-(1).jpg

Co bylo příčinou tragické nehody, vyšetřuje Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje