U Čáslavi zůstal po střetu nákladního automobilu a nákladního vlaku ve vozidle zaklíněný řidič

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.12.2017
V úterý 5. prosince 2017 v 18:53 hodin vyjeli hasiči ze stanice HZS Kutná Hora, Čáslav a jednotka SŽDC z Havlíčkova Brodu k železniční dopravní nehodě k železničnímu přejezdu na silnici č. 17 u Čáslavi. Na místě došlo ke střetu nákladního automobilu s projíždějícím nákladním vlakem přepravujícím panely.
 ww.jpg
Nárazem vlaku byl nákladní automobil odhozen a v důsledku toho došlo k poškození konstrukce mostu. Hasiči během prvních 18 minut prováděli komplikované vyproštění zaklíněného řidiče kamionu, který byl při nehodě zraněn. K jeho záchraně bylo nutné vyřezat přední sklo kabiny. Řidič byl po základním ošetření zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do nemocnice v Praze - Střešovicích.

email-seznam-cz.jpg
Jednotky na místě zamezily úniku motorové nafty z roztržené palivové nádrže a po zabránění kontaminace životního prostředí, provedly odčerpání obsahu nádrže do náhradních nádob. Následně soukromá firma vyprostila kamion z místa mimo komunikaci.

d-(1).jpg
Na místě se na vyšetřování podílela PČR, Drážní inspekce a pracovnice odboru životního prostředí obce s rozšířenou působností Čáslav. Dopravní značení na místě nehody zajistil správce komunikace. Po nezbytně nutnou dobu byla zastavena doprava jak na pozemní komunikaci, tak na železnici.

mjr. Mgr. Martin  Bezděk velitel stanice
HZS Středočeského kraje, územní odbor Kutná Hora