V Benešově se autobus s dětmi střetl s nákladním vozidlem

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

V Benešově se autobus s dětmi střetl s nákladním vozidlem
bus5.png  kamion4.png
V pondělí 25. března 2019  ve čtvrt na devět byli hasiči ze stanice Benešov vysláni k dopravní nehodě na silnici první třídy číslo 3 na severním okraji Benešova.

ViewImage.jpg

Na první křižovatce před vjezdem do města ve směru od brněnské došlo ke kolizi autobusu plného dětí s nákladním automobilem, který převážel klády. Benešovští profesionální hasiči, kteří k nehodě vyjeli s prvovýjezdovou cisternou a velitelským automobilem, byli na místě za necelé tři minuty od vyhlášení poplachu.

ViewImage-(2).jpg

Z vozidel nebylo nutné nikoho vyprošťovat, všichni vyvázli bez zranění. Pouze jedno dítě odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice na preventivní kontrolu.

ViewImage-(10).jpg

Speciálně vyškolený příslušník na místě poskytl první psychickou pomoc několika dětem. Po vyšetření nehody hasiči pomocí motorové řetězové pily odstranili konce klád, které vnikly dovnitř autobusu.

ViewImage-(5).jpg

Policie ČR řídila dopravu kyvadlově. Dopravce zajistil náhradní autobus, který na místo dorazil krátce po půl deváté. Hasiči na závěr zásahu uklidili povrch komunikace. Provoz byl obnoven před desátou hodinou.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje