V Králově Dvoře hořel sklep bytového domu, hasiči zachránili 3 osoby, dalších 23 bylo evakuováno

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

24.07.2017

Požár sklepních prostor panelového domu v obci Králův Dvůr na Berounsku byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje nahlášen v pondělí 24. července v 11:00 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Beroun a jejich dobrovolní kolegové z Králova Dvora, Zdic a Chyňavy. Operační důstojník povolal celkem pět cisternových automobilů, automobilový žebřík a plošinu.
ma.jpeg

Hasiči průzkumem zjistili rozvinutý požár sklepních kójí v čtyřpatrovém panelovém domě v ulici Nad Stadionem a evakuaci 23 osob za asistence hlídky PČR. Za pomoci vyváděcích masek, po únikových cestách plných zplodin hoření, zachránili 3 obyvatele domu, kteří se již sami nedokázali dostat ze zakouřeného objektu. Současně v dýchací technice prováděli hašení požáru pomocí vysokotlakého proudu. Záchranná služba na místě ošetřila jednu ženu. Za 26 minut byl požár lokalizován a objekt byl více než hodinu intenzivně přetlakově ventilován (jde o formu větrání, kdy je vháněním čistého vzduchu do objektu řízeně vytlačován kouř). Vzhledem k přítomnosti dřevěných hoblin a zahradních hnojiv byla část sklepního prostoru zapěněna střední pěnou pomocí speciálního zařízení PRO/pak. Po 90 minutách hasiči detekčním přístrojem zkontrolovali koncentraci oxidu uhelnatého a umožnili obyvatelům návrat do jejich domovů.
cCOUIe8DNkUYq1UYGZaWw4QnjkOXM-ThvRW0teBNk4JRXO8yz3KO_aKR5JuuHfAni6n8s_U.jpeg

Jako nejpravděpodobnější příčinu vzniku požáru vyšetřovatel stanovil samovznícení dřevěných hoblin nebo hnojiva. Požárem vznikla škoda ve výši 500 tis. Kč a zásahem byly uchráněny hodnoty za 2 mil. Kč.

Jaroslav Gabriel HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeský kraj