V Petříkově nedaleko Velkých Popovic shořelo v noci sportovní Audi

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

30.04.2018
V Petříkově nedaleko Velkých Popovic  shořelo v noci sportovní Audi

V noci na pondělí 30. dubna 2018 krátce po půl druhé byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár osobního vozidla v katastru obce Petříkov nedaleko Velkých Popovic v okrese Praha-východ.

ViewImage.jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Říčany s cisternovou automobilovou stříkačkou, rychlým zásahovým automobilem a velitelským vozem. Na místo dorazila i petříkovská dobrovolná jednotka.

ViewImage-(1).jpg

V době příjezdu říčanských hasičů bylo vozidlo už celé v plamenech. Na likvidaci požáru byl nasazen vysokotlak z vozidla RZA a dva D proudy s pěnotvorným zařízením PRO/pak z cisterny. Požár se podařilo dostat pod kontrolu za několik minut. Pak hasiči pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali.

ViewImage-(9).jpg

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu před půl třetí.

ViewImage-(10).jpg

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 300 tisíc korun. Co bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje