V Senohrabech vyhořela rekreační chata

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

10.02.2019
V Senohrabech vyhořela rekreační chata

V neděli 10. února 2019 krátce před půl jedenáctou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru chaty v rekreační oblasti obce Senohraby v okrese Praha-východ.

stazeny-soubor-(1).png

Na místo vyjely jednotky HZS Říčany a SDH Senohraby a Čerčany. Podle oznamovatele hořela chata o půdorysu 4x5 metrů. Majitelka už byla údajně mimo budovu, přesto byla k události povolána také zdravotnická záchranná služba.

ViewImage-(8).jpg

Jako první byli na místě dobrovolní hasiči ze Senohrab, kteří upřesnili, že jde o požár celodřevěné chaty v plném rozsahu a určitě budou zapotřebí další cisterny s vodou. Po dojezdu všech jednotek probíhal zásah dvěma C proudy v dýchací technice, protože chata byla silně zakouřená. Majitelka objektu byla do příjezdu zdravotnické záchranné služby v péči policie. Žena se nadýchala zplodin hoření, a tak byla po prvotním ošetření odvezena sanitkou do benešovské nemocnice.

ViewImage-(9).jpg

Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za hodinu a půl od příjezdu první jednotky a za další hodinu se jim podařilo ho zcela zlikvidovat. Pak se zaměřili na rozebírání konstrukce a dohašováních skrytých ohnisek. Na místě zůstala dobrovolná jednotka obce Senohraby na dohlídku. Kolem šestnácté hodiny přijel požářiště zkontrolovat velitel zásahu, a protože vše bylo v pořádku, dohlídku ukončil a objekt předal příbuzným majitelky.

ViewImage-(10).jpg

Předběžná škoda byla stanovena na 800 tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 400 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování, zřejmě ovšem šlo o neodbornou manipulaci s plynovou tlakovou lahví.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj