V celém kraji za jeden den 11 požárů

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

23.03.2022 | Středočeský kraj
V celém kraji za jeden den 11 požárů
22.3.2022 Už ke dvěma požárům suché trávy museli dnes vyjet benešovští profesionální hasiči. V prvním případě přímo v Benešově, kde došlo k požáru suché trávy na ploše 100x200 m. V druhém případě zasahovali v části obce Poříčí nad Sázavou Hvozdec. Zde se požár rozšířil na strniště o ploše 200x200 m. Hasičům se podařilo oba požáry dostat rychle pod kontrolu a tak nedošlo k ohrožení okolních objektů.
V celém kraji jsme dnes řešili už 11 požárů v přírodním prostředí. Nejčastěji jde o požáry suché trávy. Připomínáme, že tráva je po zimě suchá a pokud je větrné počasí, stačí malá jiskra a požár se rychle rozšíří na velkou plochu.
Od začátku března jsme vyjeli ke 143 požárům suché trávy a 66 požárům v lesích.
Zároveň upozorňujeme, že vypalování trávy i souvislých porostů je zakázáno!

Lesní cesty nejsou zpravidla uzpůsobené pro naše hasičská vozidla. Přesto se v případě požáru v lese musíme dostat co nejblíže. Jak složité to pro zasahující hasiče je?👇🏻

Video č, 1:

Video č 2: