V centru Sedlčan naboural nákladní automobil do domu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionu

V centru Sedlčan naboural nákladní automobil do domu

Ve čtvrtek 21. března 2019  těsně před třetí hodinou odpoledne přijalo operační a informační středisko středočeských hasičů oznámení o havárii nákladního automobilu, který na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech na Příbramsku narazil do domu.

ViewImage-(9).jpg

Na místo byly vyslány jednotky HZS ze stanic Sedlčany a Příbram a dobrovolná jednotka obce Sedlčany, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Vzhledem k informacím o zaklínění řidiče v kabině vozu byla povolána i zdravotnická záchranná služba a policie.

ViewImage-(10).jpg

Po necelých třech minutách od vyhlášení poplachu byli už hasiči na místě a zahájili vyprošťování. Velký sklápěcí nákladní automobil naložený drtí nejprve při průjezdu Havlíčkovou ulicí poškodil fasádu jednoho domu a naboural dva osobní vozy. Poté prorazil zeď ve výklenku u vchodu na zahradu přilehlé restaurace, na které se až zastavil.

ViewImage-(11).jpg  ViewImage-(12).jpg  ViewImage-(13).jpg

Vážně zraněného řidiče předali hasiči po vyproštění do péče posádce zdravotnické záchranné služby, která na místo povolala vrtulník kvůli rychlejšímu transportu pacienta do nemocnice. Vzhledem nedostatku místa v centru města pro přistání vrtulníku usedl pilot se svým strojem na fotbalovém hřišti, kam byl řidič po prvotním ošetření přepraven sanitkou.

ViewImage-(14).jpg

K události byl povolán starosta, který bude spolu se statikem a majitelem nemovitosti konzultovat, zda je narušená konstrukce domu a jaký bude další postup. Příčiny nehody vyšetřuje dopravní policie s kriminalisty.

Zdroj.
por. Bc. Tereza Fliegerová - tisková mluvčí HZS Středočeského kraj