V obci Lensedly ve Středočeském kraji hořela dnes odpoledne truhlářská dílna, zasahovalo 6 jednotek hasičů

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

22.11.2017
V obci Lensedly ve Středočeském kraji  hořela dnes odpoledne truhlářská dílna, zasahovalo 6 jednotek hasičů

ViewImage-aspx.jpg
Požár stodoly byl v obci Lensedly (okres Praha - východ) byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje nahlášen ve středu 22. listopadu 2017, krátce po 14. hodině. Operační důstojník na místo vyslal 6 jednotek hasičů s 11 vozidly, včetně výškové techniky.

email-seznam-cz.jpg

Hasiči na místě průzkumem zjistili rozvinutý požár stodoly o půdorysných rozměrech 15 x 7 metrů, která je provizorně upravena jako truhlářská dílna a v půdním prostoru je skladováno seno. Objekt přímo sousedí s rodinným domem. Hasební zásah probíhal v dýchací technice z nastavovacích žebříků. Současně bylo prováděno rozebírání konstrukce, za účelem efektivnější dodávky vody na místo hoření.

uz.jpg

Požár byl lokalizován za hodinu od příjezdu první jednotky. Za necelou další hodinu ohlásil velitel zásahu likvidaci a jednotky se začaly postupně vracet na své základny.

Na místě zůstali pouze domácí dobrovolní hasiči, kteří zajistí do čtvrtečního rána dohled. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Přímé škody byly vyčísleny na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou půl milionu. Podle vyšetřovatele příčin požárů je za vším nedodržení bezpečné vzdálenosti od topidla.

Foto: Petr Svoboda, HZS Středočeského kraje

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje