Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici číslo 12 u Vrbčan na Kolínsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

24.05.2022 | Vrbčany/ Středočeský kraj
Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici číslo 12 u Vrbčan na Kolínsku

V úterý 24. května v půl sedmé ráno přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o dopravní nehodě na silnici první třídy číslo 12 u odbočky na Vrbčany na Kolínsku.

Jelikož první volající uvedl, že jedno z vozidel zůstalo po střetu na střeše a uvnitř zůstala zaklíněna osoba, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Českého Brodu spolu s dobrovolnými hasiči obce Pečky, kteří jsou předurčeni na zásahy u dopravních nehod.

Po příjezdu k události potvrdil velitel zásahu, že došlo ke střetu tří osobních automobilů, ale vyproštění nebude třeba, jelikož byly všechny osoby venku z vozidel. Hasiči ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službu poskytli předlékařské ošetření zraněným osobám a pomohli s transportem raněných. Jedna osoba byla transportována vrtulníkem Letecké záchranné služby do nemocnice k dalšímu ošetření, další dvě osoby byly transportovány do nemocnice pozemní cestou sanitkami.

Hasiči se dále zaměřili na protipožární opatření na vozidlech, zamezení úniku provozních kapalin a zasypání uniklých provozních náplní sorbentem. Po příjezdu odtahové služby pomohli s naložením havarovaných vozidel. Provoz na komunikaci se podařilo obnovit až po desáté hodině dopoledne.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje