Vážná nehoda na Mladoboleslavsku

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

30.11.2022 | Čistá/ Středočeský kraj
Vážná nehoda na Mladoboleslavsku
28. listopadu 2022, 12.34 h, silnice I/38 Čistá (Mladá Boleslav)

Vážná nehoda dvou osobních aut zablokovala na dvě hodiny hlavní tah mezi Mladou Boleslaví a Bělou pod Bezdězem u obce Čistá. Profesionální hasiči z obou měst s dobrovolnou jednotkou z Bělé nejprve vyprostili jednu osobu pomocí páteřové desky a pomáhali posádkám zdravotnické záchranné služby s ošetřováním zraněných. Nejvážněji zraněný řidič jednoho z vozidel byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další tři osoby byly převezeny sanitkami do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Po došetření nehody, ke kterému Policie ČR využila i dron, jednotky naložily vraky na odtahové služby. Jeden automobil však museli hasiči nejdříve pomocí hydraulického nářadí rozstřihnout na dvě části, aby se s ním dalo manipulovat. Kolem půl třetí byl provoz částečně obnoven alespoň kyvadlově jedním pruhem. Po závěrečném úklidu vozovky byl zásah v 15.33 h ukončen.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje