Vážná nehoda na dálnici D8 za Novou Vsí směrem do Prahy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

04.07.2021 | D8/ Středočeský kraj
Vážná nehoda na dálnici D8 za Novou Vsí směrem do Prahy

V sobotu 3. července jedenáct minut před 18. hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě na dálnici D8 před kilometrem 16,5 ve směru do Prahy, to znamená ke konci přemostění přes řeku Vltavu v katastru Nové Vsi na Mělnicku.

K události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Kralupy nad Vltavou a Mělník. V rámci mezikrajské pomoci byla o součinnost požádána také jednotka HZS Ústeckého kraje ze stanice Roudnice nad Labem.

Jako první dorazili na místo hasiči z Kralup nad Vltavou. Po rychlém průzkumu bylo operačnímu středisku upřesněno, že jde o nehodu čtyř osobních vozidel a kamionu, při které byly vážně zraněny dvě osoby – žena a kojenec. Zraněné nebylo nutné vyprošťovat, do péče si je převzaly posádky zdravotnické záchranné služby. Po nezbytném základním ošetření, při kterém hasiči asistovali zdravotnickým záchranářům, bylo dítě přeneseno do přivolaného vrtulníku a transportováno do nemocnice. Druhá zraněná osoba byla do nemocnice převezena sanitním vozem.

Jednotky dále zajistily místo nehody a všechna havarovaná vozidla proti vzniku požáru, zároveň zasypaly sorbetem uniklé provozní kapaliny. Následně pomáhaly dopravním policistům a kriminalistům při pořizování dokumentace a při vyšetřování. Velitel zásahu na žádost Policie ČR přivolal z mělnické stanice mikrobus, který přepravil zbylé účastníky nehody na policejní služebnu kvůli dalšímu vyšetřování.

Dálnice D8 byla po celou dobu zásahu od křižovatky Nová Ves na 18. kilometru ve směru do Prahy uzavřena a ke křižovatce Úžice na 9. kilometru se jezdilo po staré teplické silnici. V půl osmé večer se podařilo zprůjezdnit levý jízdní pruh, pravý a odstavný zůstaly uzavřené až do skončení vyšetřování a odklizení vozidel.

Zdroj: Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje