Vážná nehoda u Konopiště

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

02.08.2023 | Konopiště/ Středočeský kraj
Vážná nehoda u Konopiště

2. srpna 2023, 12.23 hodin, Konopiště (Benešov)

K vážné dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky s vlekem poblíž zámku Konopiště vyslal operační důstojník HZS Středočeského kraje profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Benešov a dobrovolnou jednotku obce Bystřice.

mapa.jpg

V osobním voze cestovaly tři osoby, které byly zraněny. Jednu z nich hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického zařízení.

Po nezbytném ošetření zdravotnickou záchrannou službou byla tato osoba transportována přivolaným vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, další dva pacienty převezly do nemocnic v Benešově a pražském Motole sanitní vozy.

Řidič dodávky vyvázl z kolize bez zranění. Jednotky dále zajistily obě vozidla proti vzniku požáru a po došetření nehody a odtažení vozidel uklidily vozovku.

Zásah byl ukončen v půl čtvrté.

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce