Vážná nehoda zablokovala frekventovanou silnici

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

31.07.2023 | Bylany/ Středočeský kraj
Vážná nehoda zablokovala frekventovanou silnici

Informaci o dopravní nehodě na silnici č. 12 nedaleko Bylan v okrese Kolín přijala tísňová linka středočeských hasičů v neděli 30. července v 11.37 hodin.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z hasičské stanice Český Brod, velitele čety z centrální hasičské stanice Kolín a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Kostelec nad Černými Lesy, která má předurčenost právě na dopravní nehody.

První hasiči z Českého Brodu dorazili na místo, které se nacházelo na kolínské silnici mezi odbočkami k obcím Bylany a Kostelec nad Černými Lesy, po sedmi minutách od ohlášení. Po rychlém průzkumu bylo upřesněno, že jde o dopravní nehodu dvou osobních automobilů, dodávky a motocyklu, celkem se šesti zraněnými osobami. Dvě z nich zůstaly zaklíněné v dodávce, ostatní už byly mimo vozidla.

Obě zaklíněné osoby musely jednotky z kabiny vozu zachránit pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Poté je předaly do péče zdravotnické záchranné službě. Po nezbytném ošetření a zajištění životních funkcí byli pacienti z jednoho osobního auta, z dodávky a spolujezdkyně z motocyklu postupně odvezeni do nemocnice pozemní cestou. Vážně zraněný řidič motocyklu byl do nemocnice transportován vrtulníkem letecké záchranné služby. Jeden řidič z osobního automobilu byl ponechán na místě.

Hasiči zajistili všechna vozidla proti vzniku požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Pak ještě asistovali policii při vyšetřování, ke kterému byl využit i dron. Velitel zásahu nechal přivolat pohotovostní četu silničářů, neboť vozovka byla v místě nehody silně znečištěná.

Po celou dobu zásahu a vyšetřování byla silnice zcela uzavřená a policie odkláněla dopravu v obou směrech po vedlejších silnicích. Provoz na hlavním tahu mezi Prahou a Kolínem byl obnoven krátce po půl třetí odpoledne, kdy byly z místa odvezeny vraky vozidel.

Ing. Veronika Švorcová Mocová
HZS Středočeského kraje