Vážná nehoda zkomplikovala provoz na kutnohorské silnici

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

10.02.2024 |  Kozojedy/ Středočeský kraj
Vážná nehoda zkomplikovala provoz na kutnohorské silnici
 

V pátek 9. února krátce před sedmou hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na 12. kilometru kutnohorské silnice první třídy č. 2 na průjezdu obcí Kozojedy. První oznamovatel uvedl, že v autě jsou zaklíněné osoby včetně dítěte. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky z hasičských stanic Říčany a Český Brod, které posílil o jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Kostelec nad Černými lesy, která je předurčená pro zásahy u dopravních nehod. Na místo tak vyjely dvě cisterny, rychlý zásahový automobil a vozidlo velitele čety. Jednotkám jedoucím k zásahu byly průběžně operačním střediskem předávány zpřesňující informace, které byly získávány od dalších oznamovatelů.

Po příjezdu jednotek na místo velitel zásahu podal informaci, že se střetly dva osobní automobily a v jednom z nich zůstala zaklíněna osoba. Druhá zraněná osoba, která ve voze cestovala, byla vyproštěna před příjezdem hasičů a už byla v péči zdravotnické záchranné služby. Zaklíněnou osobu hasiči zachránili za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Ve vozidle cestoval také pes, který zraněn nebyl. Hasiči ho předali hlídce městské policie, která se o psa postarala, protože obě zraněné osoby z vozidla byly převezeny pozemní cestou do nemocnice. Původně aktivovaný vzlet záchranářského vrtulníku byl odvolán. Řidička druhého vozidla vyvázla z nehody bez zranění.

Hasiči zajistili na obou vozidlech protipožární opatření, odpojili akumulátory a zasypali sorbentem únik provozních kapalin. Po dobu záchranných a likvidačních prací byl provoz na hlavním tahu mezi Prahou a Kutnou Horou zastaven. Poté, co záchranná služba odvezla zraněné osoby, byl provoz obnoven alespoň kyvadlově v jednom jízdním pruhu.

por. Ing. Veronika Švorcová Mocová
HZS Středočeského kraje

 

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce – tiskový mluvčí

HZS Středočeského kraje