Vážná noční nehoda před vjezdem do Prahy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

09.09.2023 | Středočeský kraj
Vážná noční nehoda před vjezdem do Prahy

V noci na čtvrtek 7. září 2023 deset minut před druhou hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje tísňovou informaci od Policie České republiky o dopravní nehodě na dálnici D1 před Prahou.

Mimořádná událost se nacházela na desátém kilometru u dálniční křižovatky Modletice vedle benzínové čerpací stanice. Dodávkový vůz narazil zezadu do stojícího nákladního automobilu. Zraněný řidič vozidla zůstal uvnitř zaklíněn.

Operační důstojník k dopravní nehodě vyslal profesionální jednotku z hasičské stanice Říčany s rychlým zásahovým vozidlem, cisternovou automobilovou stříkačkou a vyprošťovacím automobilem. K místu vyrazil také říčanský velitel čety.

Po příjezdu na místo začali hasiči ihned pracovat na vyproštění zaklíněného řidiče dodávkového automobilu. Vozidlo bylo stabilizováno a pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení se podařilo zraněnou osobu vyprostit. Tu pak transportovali do sanitního vozu zdravotnické záchranné služby. Po nezbytném ošetření byl pacient převezen do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Na žádost Policie České republiky hasiči od sebe vozidla odtrhli pomocí vyprošťovacího automobilu a zasypali uniklé provozní kapaliny. Na závěr zásahu ještě uklidili vozovku. Z důvodu bezpečnosti bylo místo dopravní nehody po celou dobu označeno mobilní šipkou Střediska správy a údržba dálnic Mirošovice.

kpt. Ing. Tomáš Bakalář
HZS Středočeského kraje