Bouřky v noci ze 13. na 14. července

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.07.2021 |  Ústecký kraj
Bouřky v noci ze 13. na 14. července

V souvislosti s nočními bouřemi řešili hasiči v Ústeckém kraji více než 200 událostí.

Nejčastěji jsme vyjížděli odstraňovat popadané stromy a čerpat vodu ze zatopených objektů. Také jsme odstraňovali poškozené části střech hrozící pádem.

V Žatci jsme zachraňovali osobu ze zatopeného osobního automobilu, v Postoloprtech jsme čerpali vodu ze stodoly, kde žijí exotická zvířata.

V Malém Šenově úder blesku pravděpodobně způsobil zahoření elektrospotřebiče, od které se pak vzňala místnost rodinného domu.

V Kytlicích na Děčínsku jsme evakuovali 60 dětí a 6 dospělých osob z dětského tábora, kvůli nebezpečí pádu stromů na stany. Dobrovolní hasiči Kytlice poskytli obyvatelům tábora útočiště na své zbrojnici a po uklidnění situace je dopravili zpět do tábora.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje