Hasiči Ústeckého kraje od večera mají napilno. Zasahovali u několika dopravních nehod, požáru v nemocnici i vytažení člověka ze studny.

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Zregionů

25.07.2017
Dopravní nehoda u Litoměřic

25.7. 2017 v 7:20 hodin. Jednotka HZS ÚK ze stanice Úštěk vyjela k dopravní nehodě u obce Ostré okres Litoměřice. Auto přerazilo telefonní sloup a převrátilo se na střechu. Při nehodě byl jeden člověk zraněn. Odvezla jej Zdravotnická záchranná služba. Doprava byla řízena kyvadlově. Na místo byl povolán technik telefonního operátora.

43-1495-(1).jpg
Požár v nemocnici.

25.7. 2017 v 0:45 hodin. Jednotka HZS ÚK ze stanice Litoměřice vyjela k požáru do nemocnice v Žitenické ulici v Litoměřicích. Hořel gauč ve 4. patře. Požár uhasl před příjezdem jednotky. Prostor byl zakouřen, hasiči jej odvětrali.

43-1495-(2).jpg
Územní odbor Děčín
Dopravní nehoda dvou osobních aut.

24.7. 2017 v 19:42 hodin. Jednotky HZS ÚK ze stanice Česká Kamenice a Děčín vyjely k dopravní nehodě dvou osobních aut u Markvartic okres Děčín. Při nehodě byli dva lidé zraněni. Hasiči je z havarovaného vozu vyprošťovali. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby. Silnice byla po dobu zásahu a vyšetřování příčiny nehody neprůjezdná.

43-1495-(3).jpg
 ViewImage-aspx.jpg
Záchrana ze studny Terezín
Územní odbor Litoměřice
Vytažení člověka ze studny Hasiči chlapce vytáhli ze studny během 14 minut.

24.7. 2017 v 16:47 hodin. Jednotka HZS ÚK ze stanice Litoměřice a dobrovolná jednotka z Terezína vyjely do ulice Pod hradbami v Terezíně, kde spadl člověk do studny. Byl 8m hluboko. Hasičská lezecká skupina sestavila kotevní body a jeden z příslušníků k němu slanil do studny.  Třináctiletý chlapec byl vytažen pomocí sedacího trojúhelníku. Do 14 minut od zahájení zásahu, byl předán záchranné službě k ošetření.
foto: Pavel Pech

Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj