Nápor sněhu zaměstnal hasiče v Ústeckém kraji

04.02.2019 | ilustrace foto
Nápor sněhu zaměstnal hasiče v Ústeckém kraji
snih3.png
Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely během uplynulých 24 hodinách  k 19 spadlým nebo nahnutým stromům a větvím.

snih.gifV okresu Děčín odstraňovali hasiči nahnuté, spadlé stromy a větve v šesti případech a to v Děčíně – Novém Městě, Bělé, Lipové, Bynově a Starém Městě. V Bynovské ulici spadly dva stromy na vedení veřejného osvětlení a v Teplické ulici poškodil spadlý strom fasádu domu.

snih.gif
V okresu Louny vyjely jednotky šestkrát, a to do Podbořan, Bílence, Holedeče, Líčkova, Lišan. Jednalo se o nakloněné nebo spadlé stromy na silnici.

snih.gif
V okresu Litoměřice to byly tři výjezdy, a to k Sukoradům, Strážišti a Úštěku. V Strážišti strom strhl telefonní kabel, u Úštěku a Sukorad spadly stromy přes cestu.

snih.gif
Tři výjezdy měly i jednotky v okresu Teplice, a to do Bohosudova a Maršova. V Bohosudově spadly dva smrky na vchod mateřské školy. Na ostatních místech to byly nahnuté stromy nad komunikací.

snih.gif
V okresu Ústí nad Labem spadl strom přes silnici u Leštiny.

Na dalších šesti místech v kraji odstraňovali hasiči sníh ze střechy nebo sněhové převisy.

Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj