Noční bouřka

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.06.2019 | Ústecký kraj
Noční bouřka
V noci z 10. na 11. června 2019 vyjely hasičské jednotky k 44 nahlášeným událostem, kdy spadly stromy nebo větve a 15 událostem, kdy byla nahlášena potřeba čerpání vody.

Nejvíce zásahů měli hasiči v okresu Děčín, odkud bylo hlášeno 32 spadlých stromů a 3 čerpání vody, která natekla do sklepa a pod viadukt v Děčíně Podmoklech a Za nádražím. Za nádražím uvízlo v laguně osobní auto, které hasiči vytáhli. Stromy byly popadané převážně na silnice a cesty, v několika případech na telefonní či elektrické vedení a železniční trať.

V Nebočadech a v Boleticích nad Labem spadl strom na zaparkované osobní auto. V Okresu Ústí nad Labem vyjely hasičské jednotky k 6 spadlým stromům a větvím. V Lhotě nad Pannou spadla lípa na dům, v dalších případech spadly stromy na silnici.

Ve dvou případech čerpali hasiči v Ústí nad Labem vodu. Ze sklepa v Neštěmicích a z podchodu na Střekově. V okresu Teplice spadl jeden strom pře silnici u Vrahožil, voda z kotelny v Křižanově sama odtekla. V okresu Chomutov vyjely jednotky k dvěma spadlým stromům přes silnici. V okresu Litoměřice - dva zásahy na spadlé stromy pře silnici.

V okresu Louny jeden spadlý strom přes vozovku. V okresu Most spadly dva stromy přes silnici. A na 10 místech vyjely jednotky čerpat vodu. Pod viaduktem v Třebušicích. Kanál v Podkrušnohorské ulici v Litvínově. Ze sklepa v Lomu. Před muzeem v Litvínově. Sklepy na Budovatelů, S. K. Neumana a Mikoláše Alše v Mostě.  
Zdroj: HZS Ústeckého kraje