Policie posiluje kontroly a chrání majetek obyvatel
Majitelé rekreačních objektů často odjíždějí s obavami, zda jejich majetek zůstane v bezpečí. Policie proto posiluje preventivní kontroly a zároveň upozorňuje na jednoduchá opatření, která mohou výrazně snížit riziko vloupání.
17.03.2026 | Terezínsko/ Ústecký kraj
Pocit bezpečí je pro každého majitele chaty nebo chalupy zásadní. Právě proto policisté v těchto dnech zesílili kontroly rekreačních oblastí, aby pomohli předejít nepříjemným situacím a ochránili majetek obyvatel.
Popis události
Do preventivní akce se zapojily hlídky policie i kynologové se služebními psy. „Namátkovou kontrolu zabezpečení rekreačních objektů provedla hlídka policejních kynologů a preventistů. Doprovázel je služební pes Albert, Becher a naše nová policejní posila štěňátko Vegass. Kontrola rekreačních objektů za účasti čtyřnohých parťáků proběhla tentokrát na jedničku a nebylo naštěstí zjištěno žádné narušení objektů,“ uvedla policie.
Policisté při kontrole prověřovali zajištění oken, dveří i dalších vstupních míst. Zároveň sledovali, zda některý z objektů nenese známky vloupání. Majitelům, kteří byli na místě, poskytovali doporučení, jak lépe zabezpečit svůj majetek a předejít škodám.
Místo události
Kontroly probíhaly v chatových oblastech na Terezínsku v okolí řeky Ohře. Do akce byli zapojeni policisté i specializované kynologické jednotky.
Příčiny a vyšetřování
Vloupání do rekreačních objektů patří mezi opakující se trestnou činnost, která se často objevuje mimo hlavní sezonu. Pachatelé využívají zejména špatného zabezpečení nebo dlouhodobé nepřítomnosti majitelů. Policie proto pravidelně provádí podobné kontroly, aby těmto situacím předcházela.
Dopad a prevence
Každý majitel může přispět k ochraně svého majetku. Důležité je kvalitní zabezpečení objektu, neponechávat uvnitř cennosti a zajistit dohled nad objektem. V případě podezření na vloupání je zásadní zachovat klid a okamžitě kontaktovat policii. Prevence a vzájemná ohleduplnost mezi sousedy mohou výrazně snížit riziko nepříjemných událostí.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje
Autor fotografií: Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje