Požár lesního porostu u obce Rynoltice

Požár lesního porostu u obce Rynoltice

V národním parku České Švýcarsko hořel les

Územní odbor Děčín

V těžce dostupném skalnatém terénu mezi Jetřichovicemi a Tokání v NP České Švýcarsko vzplál v pondělí večer les. Stoupajícího kouře si po 19 hodině všiml muž z Rynoltic. Rozsáhlé území a členitost Národního parku ztěžovala strážcům a hasičům nalezení místa požáru. Prvotní zásah byl veden pouze jednoduchými hasebními prostředky.

Po dlouhém úsilí se zasahujícím hasičům podařilo dojet co nejblíže k požáru a začít hasit plameny, které na ploše 30 x 20 m dosahovaly misty až 1 metr. Jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky hasičů dostaly požár rychle pod kontrolu a pomocí proudnic, lopat a krumpáčů byl požár uhašen.

Dnes dopoledne bude provedena kontrola požářiště, případné dohašení doutnajících ohnisek a úklid hasebních prostředků. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost neznámé osoby při manipulaci s otevřeným ohněm.
Zdroj: HZS Ústeckého kraje