Požár skládky odpadu

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.07.2023 | Vysoká Pec/ Ústecký kraj
Požár skládky odpadu

Sedm hasičských jednotek vyjelo hasit skládku

Územní odbor Chomutov

15. 7. 2023 ve 12:47 hodin. Profesionální hasiči ze stanice Chomutov, Správy železnic Chomutov a Severní energetická Komořany a dobrovolní hasiči obcí Chomutov, Jirkov, Strupčice a Černovice vyjeli k požáru skládky odpadu ve Vysoké Peci na Chomutovsku. V současné době se hasičům daří zamezit šíření  požáru pomocí vodních proudů a zřizují čerpací stanoviště pro rychlejší dopravu vody na požářiště.

Aktualizace k 14:57 hodin.
Zasahující hasiče doplnily jednotky obcí Litvínov - obec a Horní Jiřetín, zaměstnanci skládky rozhrabávají bagrem prohořelou hromadu odpadu.

Aktualizace k 18:35 hodin.
Na požářišti zasahuje v současné chvíli 12 hasičských jednotek. Bagr ukončil rozhrabávání 15 metrů vysoké hromady z důvodu ztráty stability podloží pod strojem. V 18:31 se nám podařilo požár lokalizovat. Provádíme střídání zasahujících jednotek.

Aktualizace k 16. 7. 2023 v 7:30 hodin.
Na požářišti zasahuje v současné době 7 hasičských jednotek s dvanácti vozidly. Zaměstnanci skládky opět rozhrabávají bagrem prohořelou hromadu odpadu, kterou hasiči prolévají vodou. Déšť na místě zásahu pomáhá s ochlazováním požářiště.

Aktualizace k 11:00 hodině.
V 9:53 hodin hasiči likvidovali požár a ukončili hasební práce. Po závěrečné kontrole bude požářiště předáno provozovateli skládky, který i nadále bude na požářišti provádět dozorovou činnost. Na likvidaci požáru se podílelo celkem 16 jednotek. Profesionální hasiči z Chomutova,
Správy železnic Chomutov a Severní energetická Komořany a dobrovolní hasiči obcí Chomutov, Jirkov, Strupčice, Černovice, Litvínov - obec, Horní Jiřetín,  Málkov - Zelená, Březno, Droužkovice, Lom, Klášterec nad Ohří, Most - Rudolice a Spořice. Při zásahu došlo k jednomu lehkému zranění dobrovolného hasiče  po uklouznutí na hromadě odpadu.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje