Požár střechy na nestabilním domě

Hořel opuštěný rodinný dům

Požár střechy v Krásném Březně
10. 9. 2019 ve 20:46

Pět hasičských jednotek zasahovalo při likvidaci požáru střechy opuštěného domu ve Svádovské ulici v Ústí nad Labem. Zasahující hasiči si museli dům otevřít pomocí hydraulického nářadí a i pohyb po opuštěném domě byl problematický z důvodu nestabilních stavebních konstrukcí.

Hašení požáru bylo provedeno v dýchací technice ze tří stran a za použití automobilového žebříku, který hořící střechu zkrápěl z volného prostoru. V domě byla nalezena tlaková láhev s vysoce hořlavým Acetylénem, kterou hasiči vynesli před dům na volné prostranství. Požár se podařilo lokalizovat ve 22:24 hodin a po nezbytném rozebrání střešní konstrukce a dohašení drobných ohnisek byl požár ve 2:04 hodin zlikvidován.

Na zásahu se podíleli profesionální hasiči z Ústí nad Labem a SŽDC Ústí nad Labem a dobrovolní hasiči Mojžíř, Povrly a Stebno-Podlešín. Při zásahu nedošlo ke zranění. Předběžná škoda byla vyšetřovatelem hasičů odhadnuta na 300.000,- Kč.
Zdroj: HZS Ústeckého kraje