Požáry Štědrý den

HZS Ústecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.12.2019 |  Ústecký kraj
Požáry Štědrý den

Během Štědrého dne a noci vyjížděly hasičské jednotky v Ústeckém kraji ke čtyřem požárům.

První byl nahlášen 24. 12. v 16:21 v Kostelci nad Ohří, okres Litoměřice, kde hořela garáž se dvěma zaparkovanými auty. Hasiči nasadili tři vodní proudy. Hořela obě zaparkovaná auta. Hasiči z garáže vynesli tlakovou lahev a kanystry s naftou, a ochladili je. Požár zlikvidovali v 17:58. Pravděpodobná příčina vzniku požáru byla technická závada na autobaterii v nabíječce. Předběžně odhadnutá škoda 700 tisíc Kč.

V 17:49 byl nahlášen požár v Masarykově ulici v Ústí nad Labem, u polikliniky. Hořel vánoční stromeček v bytě. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky ručním hasicím přístrojem. Hasiči dohasili žhnoucí zbytek stromečku a byt odvětrali. Příčinou vzniku požáru byla zapálená prskavka.

V 19:24 byl nahlášen požár rodinného domu v Ústí nad Labem – Klíši, v ulici V Přírodě. Hořelo v obýváku propojeném s kuchyní. Hasiči požár zlikvidovali ve 20:14. Příčinou byla nedbalost při zapalování prskavky.

V 5:38, 25. 12. byl nahlášen požár v Obvodové ulici v Ústí nad Labem – Krásném Březně. Hořel závěs a papír. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky.
Zdroj: HZS  Ústeckého kraje
Foto: ilustrační