Spadlé stromy pod náporem sněhu v Ústeckém kraji.Hasiči vyjeli již více jak šedesáti zásahům.

HZS Ústeckého kraje/Žhavé aktuality/ Z regionů

12.12.2018
snih.gifHasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely od včerejších 11.prosince 2018 16:00 hodin  do dnešních 12.prosince 2018  8:00 hodin k šedesáti dvěma zásahům, kdy odstraňovali z komunikací spadané stromy a větve, které povolily pod vahou sněhu.

hasic-aut.jpgTéměř všechny zásahy – 58 proběhly v okresu Děčín. Hasiči zasahovali v okolí Rumburku, Brtníků, Lísky, Rybniště, Kerhartic, Hillova Mlýna, Harrachova, Velkého Šenova, Kyjova, Kunratic, Kytlice, Dlouhého Dolu, Vlčí Hory, Starého Jiříkova, Dolního Podluží, Horního Podluží, Jiřetína pod Jedlovou, krásné Lípy, Dolní Kamenice, Varnsdorfu, Dolního Falknova, Království, Nové Olešky, Chřibské, Mikulášovic, Malé Bukoviny, Příbrami, Lesné, Lipové a Studánky.

technicky-zasah.pngVětšinou se jednalo o spadlé větve a stromy bránící provozu na silnicích. V několika případech spadl strom na dráty telefonního nebo elektrického vedení. Ve dvou případech spadly stromy na silnici na Litoměřicku, u Knínice a Milešova. V okresu Most spadl strom na silnici u Rašova. V okresu Ústí nad Labem odstraňovala jednotka spadlý strom na vozovku u Krásného Lesa.

Tiskový odbor – HZS Ústecký kraj
foto: HZS Ústecký kraj