REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Tři metry k životu

22. 1. 2023 Hasiči ze stanice Ústí nad Labem společně s Městskou policií Ústí nad Labem ve včerejších večerních hodinách pokračovali...

23.01.2023 | Ústí nad Labem/ Ústecký kraj
REKLAMA
REKLAMA

Kontrola průjezdnosti sídlišť v Ústí nad Labem. 

22. 1. 2023 Hasiči ze stanice Ústí nad Labem společně s Městskou policií Ústí nad Labem ve včerejších večerních hodinách pokračovali v kontrole průjezdnosti sídlištních aglomerací v Ústí nad Labem. Včerejší kontrola byla naplánovaná na sídliště v Krásném Březně a Vyhlídka.

Už při průjezdu ulicí Vojanova nemohli hasiči kvůli špatně zaparkovaným autům projet. Hasiči použili zvláštní výstražné světelné zařízení doplněné zvukovým výstražným zařízením na upozornění motoristů.

Dále pak v ulicích Dr. Horákové a Žežická. Ve všech případech se na místo dostavili majitelé vozu a průjezd uvolnili. Vše si převzala k dalšímu řešení Městská policie Ústí nad Labem. 

Cílem této preventivní akce je upozornit řidiče, aby dodržovali základní pravidla správného parkování. Často totiž o rychlosti příjezdu záchranných složek rozhodují sami řidiči svým chováním na silnicích a při parkování vozidel.

Apelujeme na všechny řidiče, aby při parkování mysleli i nato, že někdo poblíž bude potřebovat pomoc hasičů a ti se musí k místu události také nějak dostat. Například výšková technika, která se používá především k záchraně osob, musí dorazit až k samotné budově, aby její nasazení mělo smysl. 

- Na komunikacích parkujte vždy tak, aby vedle vás zůstal volný pruh široký minimálně 3 metry. 
- Preferujte parkování pouze podél jedné strany komunikace. 
- Parkujte v dostatečné vzdálenosti od hranice křižovatek, zatáček a zúžení komunikací. 
- Neparkujte na nástupních plochách pro požární techniku, těsně před vstupem do objektů a před nadzemními hydranty a na podzemních hydrantech. 
Až nás budete potřebovat, přeparkovat už nestihnete! 

Příští lokalita a termín: 
29. 1. 2023 19:00 – 21:00 hod. sídliště Severní terasa a Dobětice.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
15.09.2025 Nákladní auto se pšenicí skončilo v příkopu, hasiči zabránili úniku nafty Nehoda nákladního vozu u Kostelce nad Černými lesy si vyžádala zásah tří jednotek hasičů. Ti řešili únik nafty i riziko požáru, řidiče si převzala záchranná služba. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Jedovatý kouř z hořící snídaně málem stál muže život, strážníci ho zachránili včas Byt se plnil kouřem z připálené snídaně. Strážníci dorazili dříve než hasiči a muže probudili. Jeden z nich se přitom nadýchal kouře a musel být ošetřen. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Bouřky a silný vítr zasáhnou Čechy Odpoledne a večer zasáhnou Čechy bouřky s místními přeháňkami a nárazy větru. Meteorologové upozorňují na možné komplikace v dopravě a venkovních aktivitách. Zobrazit článek
Z regionu
15.09.2025 Letadlo sjelo z ranveje v Balicích: stovky cestujících evakuovány Po přistání v silném dešti sjelo letadlo Enter Air z ranveje v Balicích. Všichni cestující byli evakuováni, letiště bylo uzavřeno na několik hodin. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru