Aktualizace: U hořícího objektu stodoly zasahovalo šest jednotek hasičů

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.03.2020 |  Zlín/ Zlínský kraj
Aktualizace: U hořícího objektu stodoly zasahovalo šest jednotek hasičů

(10. 03. 2020) V noci došlo k požáru stodoly na ulici Zlínská ve Zlíně v místní části Kostelec.

Hlášení o požáru stodoly přijali hasiči v 22:02 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a požární stanice Holešov a jednotkám dobrovolných hasičů Fryšták, Zlín, Kostelec a Štípa. K požáru vyjelo celkem sedm automobilových cisteren, jeden automobil výškové techniky a jeden velitelský automobil.

V době příjezdu hasičů byl objekt celý v plamenech. Hasiči v dýchacích přístrojích dostali požár pod kontrolu s pomocí šesti útočných proudů vody. Velitel zásahu si vyžádal na místo Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, protože na místě požáru byla jedna osoba zraněná.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Příčina vzniku požáru ani výše škody není v této chvíli známa.

11. 03. 2020, 6:54 hodin

V době požáru byly v domě dvě osoby. Jedna zraněná osoba s popálením dolní končetiny byla převezena sanitkou do nemocnice. Druhé osobě hasiči poskytli posttraumatickou pomoc.

Šetření příčiny vzniku požáru bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách.

11. 03. 2020, 11:00 hodin

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 1 milion korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 500 000 korun.

Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje