Boj s koronavirem má mnoho podob

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.03.2020 | Zlínský kraj
Boj s koronavirem má mnoho podob

(18.03.2020) Hasiči poskytují stany a rozváží ochranné prostředky.

Boj s koronavirem se dotýká každého z nás včetně profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, kteří se snaží pomáhat všude, kde je to potřeba.

Uherskohradišťské nemocnici jsme zapůjčili nafukovací stan na zřízení třídícího místa u vstupu do nemocnice. Dnes k němu přibyl i nůžkový stan.

Do nemocnice v Kroměříži jsme instalovali týlový kontejner, taktéž ke zřízení třídícího místa u vstupu do areálu nemocnice.

Dnes v brzkých ranních hodinách hasiči ze stanice Zlín nainstalovali čtyři stany na třídící stanoviště u vchodů do krajské nemocnice. Zlínští hasiči dále rozváží pro Zlínský kraj ochranné prostředky, které jsou určené pro nemocnice, charity a další organizace zřizované krajem.

Také byl využit tento týden autobus Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, a to k cestě do Vídně a do Brna, který převážel občany České republiky, kteří uvízli na letišti. Dnes opět vyjede autobus pro další naše spoluobčany do Vídně.

S pomocí vyprošťovacího automobilu ze stanice Otrokovice průběžně nakládáme v Zádveřicích na Zlínsku kontejnery pro zřízení odběrových míst v nemocnicích po celé České republice. Samotnou přepravu poté zajišťují kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje