Celkem třikrát vyjížděli hasiči na pátrání po ztracených osobách

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2019 | Zlínský kraj
Celkem třikrát vyjížděli hasiči na pátrání po ztracených osobách
Během dvou hodin byli hasiči hned třikrát požádáni o pomoc při pátrání po ztracených osobách ve Zlínském kraji. Všechny případy naštěstí dopadly dobře.

První událost byla na operační středisko ohlášena v 14:04 hodin. Podle přijatých informací se starší turistka ztratila nedaleko Luhačovic na Zlínsku. K události byly vyslány čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Ještě před jejich příjezdem na místo události však byla ztracená žena nalezena a hasiči se tak vrátili zpět na své základny.

Druhé pátrání po pohřešované osobě bylo hasičům oznámeno v 15:01 hodin. Tentokrát se jednalo o zraněnou houbařku, která se ztratila nedaleko Vsetína, místní části Horní Jasenka. K místu vyrazily tři jednotky hasičů z blízkého okolí. Žena byla nalezena se zraněným kotníkem nedaleko bydliště v korytě potoka. Po prvotním ošetření byla naložena na nosítka a vynesena těžkým a nepřístupným terénem až k vozidlu posádky zdravotnické záchranné služby, která ji následně odvezla do nemocnice.

V 15:44 hodin byly vyslány čtyři jednotky hasičů k další události, tentokrát do obce Rajnochovice na Kroměřížsku. Zde bylo zahájeno pátrání po pohřešované starší ženě se dvěma malými dětmi. Krátce po příjezdu jednotek byli naštěstí všichni nalezeni hlídkou policie a další zásah jednotek tak nebyl nutný.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje