Čtrnáctiletý chlapec z hořící domu zachránil malou dívku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2020 | Štítné nad Vláří/ Zlínský kraj
Čtrnáctiletý chlapec z hořící domu zachránil malou dívku

(22.03.2020) Dramatické okamžiky zažily včera odpoledne dvě malé nezletilé děti.

Velkým hrdinou je čtrnáctiletý chlapec.👏👏👏

Ten společně se svou nevlastní osmiletou sestrou a rodiči trávil březnové dny na chalupě ve Štítné nad Vláří. Zde však včera odpoledne došlo k požáru, který se rychle šířil z technické místnosti do podkroví domu. O požáru jsme již včera informovali. V podkroví domu se však v danou chvíli na televizi dívala osmiletá dívenka. Chlapec za ní přišel a díval se chvíli s ní, a to až do okamžiku, kdy ucítil kouř a následně zjistil, že v domě hoří. Nejprve obě děti chtěly k útěku z domu použít schodiště, kde však již ale šlehaly plameny. Chlapec však zachoval chladnou hlavu. Společně se svou nevlastní sestrou vylezl oknem ven na střechu a z ní se obě děti dostaly do bezpečí na zem.

Při požáru byl vážně zraněn přítel rodiny, který v domě pobýval. Toho vrtulník transportoval na popáleninové centrum.

Díky rychlé pohotovosti chlapce vyvázly děti z hořícího domu bez újmy na zdraví.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje