Devět jednotek bojovalo v noci s požárem seníku

09.12.2018
Devět jednotek bojovalo v noci s požárem seníku
pozarW.png
V neděli 9.12.2018, v noci vypukl v Nedašově na Zlínsku požár objektu o velikosti 6 x 15 metrů, který byl plný sena.

ViewImage-(20).jpg

telefon22.jpgPožár zjistil majitel seníku, který se snažil sám požár uhasit, ale marně. Proto krátce před půl druhou v noci zavolal na tísňovou linku hasičů a požádal o pomoc.

ViewImage-(22).jpg

Krajské operační středisko postupně k požáru seníku vyslalo devět jednotek cisternami a automobilovým hasic-aut.jpgžebříkem. Jednalo se o tři jednotky profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky, Slavičín a Zlín a pět dobrovolných jednotek z Valašských Klobouk, Nedašova, Návojné, Brumova, Bylnice a Štítné nad Vláří.

ViewImage-(24).jpg

Po příjezdu prvních jednotek na místo velitel zásahu potvrdil požár velkého objektu plného sena. Postupně hasic2.jpghasiči k uhašení nasadili celkem šest C proudů. Při hašení bylo zapotřebí velké množství vody, kterou kyvadlově na místo dováželi z Brumova. Dále si velitel zásahu na místo vyžádal záchranáře, neboť majitel seníku se při hašení nadýchal kouře. Přivolaní záchranáři jej nakonec odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

ViewImage-(21).jpg

Hasiči postupně rozebírali konstrukci seníku včetně stržení střechy. S využitím těžké techniky vyváželi hasic-prace.jpgz hořícího seníku seno ven z objektu a prolévali vodou. Ve tři hodiny v noci měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Postupně však dál vyváželi seno ven z objektu a hasili.

cas.pngO půl osmé ráno se končící směny hasičů vystřídaly s nově nastupující směnou. Další směny pokračovaly ve vyvážení sena z objektu ven, kde jej prolévali vodou.

ViewImage-(23).jpg

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten spolu s majitelem vyčíslil předběžně škodu na jeden a půl miliónu penize1.pngkorun. Uchráněné hodnoty stanovil na dva milióny korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.
Vyvážení a hašení sena bude probíhat minimálně celé dnešní dopoledne.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje