Dodávka začala hořet za jízdy. Při hašení pomohl cizí řidič.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.07.2017
Dodávka začala hořet za jízdy. Při hašení pomohl cizí řidič.
b.jpg
V pátek 30. 6. 2017 odpoledne hořel dodávkový vůz v Hrádku na Vlárské dráze v okresu Zlín.
Požár dodávky na ulici Nádražní byl hasičům ohlášen v 16:48 hodin. K požáru byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Slavičín, a také dobrovolní hasiči ze Slavičína a z Hrádku na Vlárské dráze. Dohromady vyjely k požáru dvě automobilové stříkačky a jeden dopravní automobil.
Dodávka Peugeot stála v době příjezdu hasičů těsně za křižovatkou a bránila plynulému provozu. Hasiči použili k dohašení požáru jeden vysokotlaký proud vody. Z vozidla během jízdy vytekly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sypkým sorbentem.
Řidič vozidla hasičům sdělil, že ho na požár upozornil kouř. Zastavil za křižovatkou vůz a po vystoupení uviděl, jak z motorového prostoru odkapávají hořící kapky. Jeden z protijedoucích řidičů zastavil a zapůjčil tři hasicí přístroje, čím došlo k omezení šíření požáru.
Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů.
Příčinou vzniku požáru je technická závada na elektroinstalaci.
Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 50 000 korun.
 bb.jpg
Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje      Foto: HZS Zlínského kraje