Hasiči odstraňovali popadané stromy. Situace ale nebyla nijak dramatická

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.02.2017
Hasiči odstraňovali popadané stromy. Situace ale nebyla nijak dramatická
Dopolední zásahy jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v některých částech kraje.
Silný vítr zasáhl v pátečních (24.2.2017) nočních hodinách i území Zlínského kraje. Do ranních hodin ale hasiči nemuseli řešit žádnou událost, která by měla souvislost s aktuálním počasím.
V dopoledních hodinách byly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyslány k několika zásahům, kdy došlo k pádu stromů na komunikace. Všechny události se obešly bez vzniku vážných škod, ohrožení života nebo zdraví osob a způsobily jen krátkodobé komplikace v silniční dopravě.
V osm hodin ráno zasahovali profesionální hasiči ze stanice Luhačovice na hlavní komunikaci z Luhačovic směrem na Horní Lhotu, kde větve spadlého stromu zatarasily jeden z jízdních pruhů silnice. Větve hasiči rychle pořezali a uklidili z vozovky.
Ve stejnou dobu odstraňovali dobrovolní hasiči z obce Hošťálková na Vsetínsku popadané stromy na komunikaci ve směru na lokalitu Troják. Při pádu stromů došlo k poškození svodidel u komunikace.
Strom, který zablokoval komunikaci, odstraňovali také profesionální a dobrovolní hasiči ze Slavičína na Zlínsku. K události došlo před devátou hodinou v části Slavičín – Hrádek na Vlárské dráze. V první fázi zásahu hasiči odtáhli strom pomocí navijáku ke krajnici komunikace, kde ho následně rozřezali.
V 09:46 hodin vyslal operační důstojník jednotku dobrovolných hasičů ze Starého Hrozenkova k odstranění dvou smrků, které zatarasily komunikaci u obce Žítková na Uherskohradišťsku.
K dalšímu spadlému stromu vyjížděli v 10:49 hodin hasiči jednotky města Rožnov pod Radhoštěm. K události došlo na ulici Pletařská.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje