Dva dny a dvě vyproštění vozidel z potoka

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.03.2021 | Zlínský kraj
Dva dny a dvě vyproštění vozidel z potoka

(17.3.2021) Vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice tento týden dvě odpoledne po sobě vyjížděl k záchraně vozidel, se kterými řidiči skončili v korytě potoka.

Ulice Zbrojovácká ve Vsetíně musela být odpoledne v úterý 16. března uzavřena, a to z důvodu zásahu složek IZS u havárie osobního vozidla, které sjelo do místního potoka. Na místo nehody byli vysláni hasiči ze stanice Vsetín. Velitel zásahu na místě zjistil, že řidič narazil do stromu a sloupu veřejného osvětlení a poté přepadl přes zídku a skončil ve vodě.

Při nehodě byl zraněn řidič, který ve vozidle cestoval sám. Posádka zdravotnické záchranné služby muže na místě ošetřila a poté převezla do nemocnice.

Hasiči do vody dali norné stěny, kdyby při manipulaci s vozidlem došlo k úniku provozních kapalin a odpojili autobaterii. Velitel zásahu si k vytažení vozidla povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice. Pomocí něho poté vozidlo vytáhli z koryta potoku zpět na silnici. Zásah velmi komplikovalo nepříznivé počasí, které trápilo zasahující hasiče.

Dnes více jak dvě hodiny zasahovali hasiči u havárie osobního vozidla, se kterým řidič sjel u obce Honětice na Kroměřížsku do potoka. U nehody se postupně sjeli profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Morkovice-Slížany a dobrovolná jednotka ze Zdounek. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič, který v autě cestoval sám, zůstal uvnitř zaklíněn. Hasiči ihned začali řidiče vyprošťovat z vozidla ven. K tomu použili páteřovou desku, na které zraněného transportovali až k posádce zdravotnické záchranné služby. Ta si řidiče převzala do své péče a po ošetření jej převezla do nemocnice.

Do vody hasiči dali sorpční hady, aby zachytily případné uniklé provozní kapaliny při manipulaci s vozidlem.

K vyproštění auta z potoka si velitel zásahu přivolal na pomoc kolegy s vyprošťovacím automobilem ze stanice Otrokovice, kteří tak již tento týden podruhé vyjeli vytahovat auto z vody. Pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli hasiči vrak vozidla zpět na silnici.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje