Hasiči evakuovali budovu v centru Zlína

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Hasiči evakuovali budovu v centru Zlína
evakuace4.jpg
V pondělí 18.2.2019.profesionální hasiči ze stanice Zlín byli  o půl druhé odpoledne vysláni do centra krajského města na ulici Vavrečkova, která se nachází v bývalém areálu Svitu.

ViewImage.jpg

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že zde muž vyhrožoval výbuchem nástražného batoh4.jpgvýbušného systému. Hasiči na pokyn velitele zásahu evakuovali budovu č. 14, nacházející se v těsné blízkosti batohu, ve kterém se měl výbušný systém nacházet. Hasiči z objektu evakuovali celkem 50 osob. Taktéž okolí této budovy bylo pro veřejnost uzavřeno.

Na místo byl povolán pyrotechnik z Olomouce. Ten následně zjistil, že se uvnitř batohu, ležícího na lavičce, nenachází žádný předmět, hrozící výbuchem. Což následně potvrdilo i prohledání batohu.

ViewImage-(1).jpg
Celé akci velel policejní důstojník, který toto opatření ukončil o půl čtvrté odpoledne, a uzavřená část areálu Svitu byla opět pro veřejnost přístupná.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje