Hasiči v noci zasahovali u požáru rodinného domu v Uherském Ostrohu.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči v noci zasahovali u požáru rodinného domu v Uherském Ostrohu.

pozar-dum1.jpg
Naštěstí se noční požár rodinného domu v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku obešel bez zranění.

pozar11.jpgPožár vypukl v noci, 17.dubna 2019, kolem druhé hodiny v prvním patře v obývacím pokoji a rychle se šířil na střechu. Po přijetí oznámení ihned k požáru vyjely tři jednotky, a to profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a v rámci mezikrajské pomoci z Jihomoravského kraje vyjeli i hasiči ze stanice Veselí nad Moravou a také i místní hasiči z Uherského Ostrohu.

zli.jpg

V době příjezdu hasičů byla již střecha domu v plamenech. K likvidaci požáru hasiči ihned použili dva vysokotlaké proudy a dva C proudy.

hasic-has1.gifDo dvaceti minut od příjezdu měli již požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Dům se nachází v těsné blízkosti dalších objektů, které hasiči pomocí vody ochlazovali, aby se požár nerozšířil i na ně. Všichni obyvatelé domu včetně dětí byli v době požáru mimo objekt.

zdravotnpomoc6.jpgNa místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která prohlédla děti. Naštěstí všichni vyvázli bez újmy na zdraví.

plyn1.jpgV domě se nacházela propanbutanová láhev, kterou hasiči vynesli ven, kde ji ochlazovali.

hasic.jpgV průběhu hašení hasiči kontrolovali objekt termokamerou a dohašovali skrytá ohniska požáru. Krátce po páté hodině ranní již byl požár zcela uhašen a velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky rozjely zpět na své základny.

vysetr-skoda.jpgProvedeným šetřením na požářišti stanovil vyšetřovatel příčinu vzniku požáru, a to nedbalostní jednání při manipulaci s otevřeným ohněm. Škoda vyčíslena zatím nebyla.

Zdroj

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje - Foto: HZS Zlínského kraje